Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (35 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Printing since 1440. This is the development plugin for the new block editor in core.
da_DK: Bogtrykkeri siden 1440. Dette er udviklerplugin'et for den nye indbyggede blok-editor.

en: Post Type capabilities for the user.
da_DK: Indstillinger på brugerens indlægstyper

en: Add title
da_DK: Tilføj overskrift

en: Adding theme support using the `gutenberg` array is deprecated. See https://wordpress.org/gutenberg/handbook/extensibility/theme-support/ for details.
da_DK: Tilføjelse af tema understøttelse ved hjælp af 'gutenberg' arrayet er udfaset. Se https://wordpress.org/gutenberg/handbook/extensibility/theme-support/ for flere oplysninger.

en: The block's title.
da_DK: Blokkens overskrift.

en: Unique identifier for the block.
da_DK: Den unikke identifikator for blokken.

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/master/CONTRIBUTING.md">contributing</a> file for more information.
da_DK: Gutenberg udviklermodulet kræver, at filer skal opbygges. Kør <code>npm install</code> for at installer afhængeligheder og <code>npm run dev</code> for at opbygge filer eller <code>npm run dev</code> for at opbygge og se ændringerne. Læs <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/master/CONTRIBUTING.md">contributing</a> filen for flere informationer.

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Discussion
da_DK: Diskussion

en: Custom Fields
da_DK: Brugerdefinerede felter

en: Send Trackbacks
da_DK: Send trackbacks

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Publish
da_DK: Udgiv

en: Save
da_DK: Gem

en: Revisions
da_DK: Ændringer

note: translators: %s is the name of the plugin that generated this meta box.
en: Gutenberg incompatible meta box, from the "%s" plugin.
da_DK: Inkompatibel Gutenberg meta boks fra "%s" plugin'et.

en: Unauthorized post type.
da_DK: Uautoriseret indholdstype.

en: Unrecognized post type.
da_DK: Ukendt indholdstype.

en: Post not found.
da_DK: Indlæg blev ikke fundet.

note: translators: %s: duration
en: %s ago
da_DK: %s siden

note: translators: %s: duration
en: %s from now
da_DK: %s fra nu

en: The block's HTML content.
da_DK: Blokens HTML-indhold.

note: translators: 1: block name
en: Block type "%s" is not registered.
da_DK: Bloktype "%s" er ikke registreret.

note: translators: 1: block name
en: Block type "%s" is already registered.
da_DK: Bloktype "%s" er allerede registreret.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
da_DK: Bloktypenavne skal indeholde et navneområde præfiks. Eksempel: my plugin/my-custom-block-type

en: Block type names must not contain uppercase characters.
da_DK: Bloktypenavne må ikke indeholde store bogstaver.

en: Block type names must be strings.
da_DK: Bloktypenavne skal være strenge.

en: Toggle editor selection menu
da_DK: Skift editor valgmenu

en: Classic Editor
da_DK: Klassisk Editor

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the classic editor
da_DK: Rediger &#8220;%s&#8221; i den klassiske editor

en: Gutenberg requires WordPress 4.9 or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
da_DK: Gutenberg kræver, at WordPress 4.9 eller nyere fungerer korrekt. Opgrader venligst WordPress, før du aktiverer Gutenberg.

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: (Untitled)
da_DK: (Uden titel)

en: Select Category
da_DK: Vælg kategori
